Krzesła / Fotele

Fotel dębowy neostylowy

Fotel dębowy neostylowy. Fotel wykonany na początku XX wieku,  w oryginalnym stanie zachowania. Konstrukcja stabilna.

  Więcej ...

Para foteli francuskich

Para foteli francuskich „a la reine” wykonanych z drewna bukowego. Fotele wykonane w 2 połowie XX wieku. Oryginalny stan zachowania (dobry, przed renowacją ). Możliwość zakupu jednej sztuki. Cena 1800 za sztukę (sprzedane)

  Więcej ...

Gięte krzesła Thonet

Para krzeseł z fabryki Braci Thonet z początku XXw., drewno bukowe. Modele no 56 z tulipanowym i z okrągłym siedziskiem. Oba krzesła po pełnej renowacji – drewno barwione i wykończone twardym satynowym woskiem. Siedzisko ze sklejki zastąpione siedziskiem tapicerowanym (tkanina oraz wsad nowe, wykończenie tasiemką). Cena za sztukę 980pln

  Więcej ...

Para krzeseł w stylu Art Deco

Para krzeseł w stylu Art Deco z lat 30-tych XXw. Krzesła w całości fornirowane wzorzystym orzechem (konstrukcja sosnowa). Meble po renowacji stolarskiej i tapicerskiej. Drewno pokryte politurą szelakową, tapicerka w całości wykonana od nowa. Wymiary: wys. 83cm, szer.45cm,  gł.44cm Cena za parę.

  Więcej ...

Gondolka jesionowa

Gondolka wykonana z drewna jesionowego. Mebel wykoany współcześnie w oparciu o wzór z okresu midzywojennego (kopia) Drewno bejcowane i politurowane.

  Więcej ...

Fotel gięty J&& Kohn

Fotel eklektyczny wykonany z giętej buczyny z II poł. XIXw. Katalogowany jako wyrób wideńskiej manufaktury J&J.Kohn Mebel oryginalnie tapicerowany, stan przed renowacją.  

  Więcej ...

Para krzeseł w stylu Ludwika Filipa

Para krzeseł w stylu Ludwika Filipa z II poł. XIX wieku. Krzesła wykonane w całości z drewna mahoniowego (model katalogowy), tapicerka na sprężynach / materiał obiciowy bez uszkodzeń. Całość w bardzo dobrym stanie zachowania (do odświeżenia politura). Cena za sztukę 950pln

  Więcej ...

Para XIX-wiecznych foteli w stylu Ludwika Filipa

Para salonowych foteli w stylu Ludwika Filipa z końca XIXw. z medalionowym oparciem Konstrukcja drewno mahoniowe. Meble w oryginalny stanie zachowania, drewno zdrowe, bez śladów po drewnojadach, ubytków i uszkodzeń (do ew odświeżania politura). Tapicerka na sprężynach, materiał obiciowy wtórny (na jednym z foteli poprzecierany w kilku miejscach) Cena 1500pln / sztuka (para 3000pln)

  Więcej ...

Salonik secesyjny z początku XX wieku (Aguila)

Salonik w stylu secesji geometrycznej z początku XX wieku wyprodukowany przez polską manufakturę mebli giętych AGUILA wg projektu Josefa Hoffmanna. W zestawie dwa modele krzeseł (po 3 w każdym). Całośc oryginalnie wykończona w czarnej politurze. Meble w oryginalnym stanie zachowania. Tapicerka na sprężynach, materiał obiciowy wtórny.

  Więcej ...

Komplet 4 krzeseł giętych z początku XX wieku.

Komplet krzeseł z giętej buczyny z tłoczonymi secesyjnymi wzorami na oparciu i siedzisku. Krzesła w oryginalnym stanie zachowania (do renowacji). Jedno krzesło posiada niewielki ubytek wierzchniej warstwy sklejki . Cena za komplet.

  Więcej ...

Para orzechowych foteli z końca XIXw.

Para eklektycznych foteli  z końca XIX wieku. Konstrukcja wykonana z litego drewna orzechowego. Tapicerka tradycyjna odszywana na pasach i sprężynach. Stan foteli- przed renowacją. Dostępne są dwie sztuki. Cena dotyczy jednego fotela.

  Więcej ...

Fotel z lat 60-tych XXw.

Czechosłowacki fotel na jesionowych nóżkach z lat 60-tych XXw. Mebel po pełnej renowacji stolarskiej i tapicerskiej. Obity nową tkaniną, obszycie z kedrą. Poduszka na siedzisku zdejmowana. Drewniane nogi oczyszczone i wykończone naturalnym twardym olejem.

  Więcej ...

Para foteli neorokoko

Para foteli neorokoko z II połowy XIXw., konstrukcja lite drewno orzech. Meble w oryginalnym stanie zachowania – do renowacji. Do kompletu z fotelami możliwość dokupienia tapicerowanej ławeczki.

  Więcej ...

Krzesło w stylu secesyjnym

Krzeseł z  stylu secesyjnym z lat 20-tych XXw., drewno brzoza (barwione na średni orzech). Krzesło po pełnej renowacji stolarskiej i tapicerskiej (dostępna jedna sztuka)

  Więcej ...

Komplet krzeseł z lat 20/30-tych XXw. (po renowacji)

Komplet czterech krzeseł z okresu międzywojennego, konstrukcja drewno dębowe. Krzesła po pełnej renowacji stolarskiej i tapicerskiej, stabilne, kompletne, bez drewnojadów, drewno barwione na brąz i wykończone politurą szelakową.

  Więcej ...
GALERIA SZTUKI „STARA PRAGA”
FILIP STANOWSKI

ul. Brzeska 6
03-737 Warszawa
tel.(22) 619 40 87
kom. 601 214 564