Nowości

Secesyjna szafka zegarowa z pocz. XX wieku

Secesyjna szafka zegarowa z pocz. XX wieku, do wykorzystania obecnie jako witryna/biblioteczka:) Mebel zachowany w bardzo ładnym stanie, w całości okleinowany mahoniem. Oryginalne zamki, okucia i fazowana szyba. Mebel dwuczęściowy (dolna szafka z krytą płyciną i nastawiana na nią przeszklona witryna)

  Więcej ...

Fotel dębowy neostylowy

Fotel dębowy neostylowy. Fotel wykonany na początku XX wieku,  w oryginalnym stanie zachowania. Konstrukcja stabilna.

  Więcej ...

Para foteli francuskich

Para foteli francuskich „a la reine” wykonanych z drewna bukowego. Fotele wykonane w 2 połowie XX wieku. Oryginalny stan zachowania (dobry, przed renowacją ). Możliwość zakupu jednej sztuki. Cena 1800 za sztukę (sprzedane)

  Więcej ...

Lustro neorenesansowe z końca XIX wieku

Lustro neorenesansowe z końca XIX wieku. Konstrukcja z drewna sosnowego okleinowanego orzechem. Lustro jest po renowacji , wykończone politurą szelakową. Tafla lustra fazowana. Wysokość 170 cm , szerokość 68 cm.

  Więcej ...

Stolik Niciak Biedermeier

XIX-wieczny stolik – niciak w stylu biedermeiera, fornirowany mahoniem piramidalnym. Mebel w oryginalnym stanie zachowania (przed renowacją)

  Więcej ...

Vertiko secesyjne

Vertkio secesyjne  z początku XXw. Mebel fornirowany orzechem (konstrukcja dębowa), inkrustowany i intarsjowany, z oryginalnie zachowany przeszkleniem – szlifowanymi szybkami witraży i fazowanym lustrem. Mebel w dobrym stanie zachowania.

  Więcej ...

Gięte krzesła Thonet

Para krzeseł z fabryki Braci Thonet z początku XXw., drewno bukowe. Modele no 56 z tulipanowym i z okrągłym siedziskiem. Oba krzesła po pełnej renowacji – drewno barwione i wykończone twardym satynowym woskiem. Siedzisko ze sklejki zastąpione siedziskiem tapicerowanym (tkanina oraz wsad nowe, wykończenie tasiemką). Cena za sztukę 980pln

  Więcej ...

Szyfoniera Biedermeier

Szyfoniera Biedermeier z II pół. XIX wieku, siedmioszufladowa, fornirowana wzorzystym mahoniem piramidalnym (konstrukcja drewno wiązowe i sosnowe). Mebel w oryginalnym stanie zachowania.

  Więcej ...

Szafka – słupek z II pół. XIX wieku

Szafka – słupek z II pół. XIX wieku, jednodrzwiowa z dwiema szufladami: jedną pod blatem, drugą w dolnej części. Mebel w okleinie mahoniowej, konstrukcja z drewna iglastego. Oryginalny stan zachowania (przed renowacją), oryginalne zamki i okucia.

  Więcej ...

Szyfoniera z II poł. XIXw.

Szyfoniera neorenesansowa – eklektyczna z końca XIX wieku, sześcioszufladowa. Mebel fornirowany wzorzysty orzechem, konstrukcja drewno iglaste. Oryginalny stan zachowania (przed renowacją)  

  Więcej ...

Szafka kątna Biedermeier

Szafka narożna – kątna Biedermeier z I poł.XIX wieku, konstrukcja drewno dębowe fornirowane mahoniem piramidalnym. Mebl po pełnej renowacji, drewno wykończone politurą szelakową. Wymiary: wys. 95cm gł. 71cm (bok), 61cm (środek blatu) szer. 102cm

  Więcej ...

Para krzeseł w stylu Art Deco

Para krzeseł w stylu Art Deco z lat 30-tych XXw. Krzesła w całości fornirowane wzorzystym orzechem (konstrukcja sosnowa). Meble po renowacji stolarskiej i tapicerskiej. Drewno pokryte politurą szelakową, tapicerka w całości wykonana od nowa. Wymiary: wys. 83cm, szer.45cm,  gł.44cm Cena za parę.

  Więcej ...

Barek Art Deco

Barek w stylu Art Deco z lat 30-tych XXw., w całości fornirowany wzorzystym orzechem. Blat łamany na zawiasie i uchylany. We wnętrzu miejsce na butelki i kieliszki z funkcją lodówki na lód. Mebel wykończony politurą. Wymiary: szer.73cm (z rączką 82cm), gł.46cm, wys.70cm

  Więcej ...

Gondolka jesionowa

Gondolka wykonana z drewna jesionowego. Mebel wykoany współcześnie w oparciu o wzór z okresu midzywojennego (kopia) Drewno bejcowane i politurowane.

  Więcej ...

Stół w stylu Art Deco

Stół z lat 50-tych XXw. w stylu Art Deco, rozsuwany. Mebel w całości fornirowany wzorzystym orzechem, konstrukcja sosnowa. Mebel w oryginalnym stanie zachowania (przed renowacją). Brak wkładów – możliwośc dorobienia jednego o szer.70cm lub dwóch po 35cm. Wymiary: średnica 110cm, wys. 78cm, po rozsunięciu 180cm

  Więcej ...

Szyfoniera eklektyczna z końca XIXw.

Szyfoniera eklektyczna z końca XIX wieku w piramidalnej okleinie mahoniowej, konstrukcja drewno dębowe i sosnowe. Mebel dwuczęściowy: dolna część z dwiem szufladami, górna/nastawiana z pozostałymi pięcioma. Stan zachowania dobry / przed renowacją.

  Więcej ...

Sekretarzyk eklektyczny z końca XIX wieku

Sekretarzyk ( biurko przyścienne) z końca XIXw. w okleinie mahoniowej z wyściałanym suknem blatem. Mebel w oryginalnym stanie zachowania – przed renowacją. Brak nadstawki.  

  Więcej ...

Zegar ścienny Junghans

Zegar szafkowy ścienny z lat międzywojennych, w dębowej obudowie z mechanizmem marki Junghans. Szafka po kompleksowej renowacji, wykończona politurą szelakową. Mechanizm bijący bełne godziny i półgodziny po przegadzie. Oryginany witraż przeszklenia drzwiczek.

  Więcej ...

Zegar ścienny Gustav Becker

Zegar szafkowy ścienny z lat międzywojennych, w dębowej obudowie z mechanizmem marki Gustav Becker. Szafka po kompleksowej renowacji, wykończona politurą szelakową. Mechanizm bijący bełne godziny i półgodziny po przegadzie. Zachowany oryginalny witraż przeszklenia drzwiczek.

  Więcej ...

Komoda w stylu Ludwik Filip

Komoda w stylu Ludwik Filip z II poł. XIXw., w bardzo ładnej, wzorzystej okleinie orzechowej (konstrukcja sosnowa). Mebel w dobrym stanie zachownia (zachowane zamki i szyldy), przed renowacją.

  Więcej ...

Szafka z końca XIXw.

Szafka jednodrzwiowa z końca XIX wieku, w formie przyściennego słupka, z dwiem szufladami, okleinowana mahoniem piramidalnym (konstrukcja sosnowa). Mebel przed renowacją.

  Więcej ...

Fotel gięty J&& Kohn

Fotel eklektyczny wykonany z giętej buczyny z II poł. XIXw. Katalogowany jako wyrób wideńskiej manufaktury J&J.Kohn Mebel oryginalnie tapicerowany, stan przed renowacją.  

  Więcej ...

Stolik eklektyczny

Stolik eklektyczny z okresu międzywojennego Drewno brzozowe. Mebel zachowany w dobry stanie, stabilny, kompletny, bez uszkodzeń.

  Więcej ...

Stolik eklektyczny z końca XIXw.

Stolik ekektyczny z końca XIX wieku w okleinie mahoniowej (konstrukcja dębina i mahoń), z jedną szufladą pod blatem. Pierwotnie z nastawą na blacie, stąd ciemny ślad (do zlikwidowania w procesie renowacji mebla). Okleina, jak i cały mebel zachowane w dobrym stanie.

  Więcej ...

Zegar szafowo-podłogowy z mechanizmem HAU z 1923r.

Zegar szafowo – podłogowy z mechanizmem HAU (Hamburg-Amerikanische Uhrenfabrik) z lat 20-tych XX wieku  (sygnatura na tylnej ścianie 1923 rok). Mechanizm dwuwagowy wybijający kwadranse, półgodziny i pełne godziny. Obudowa (szafka) z drewna i okleiny dębowej. Przeszklenie oryginalne – szyby fazowane.

  Więcej ...

Stolik orzechowy z lat 60-tych XXw.

Stolik z lat 60-tych XXw. w okleinie orzechowej. Mebel po pełnej renowacji, wykończony twardym woskiem (w satynie).  

  Więcej ...

Serwantka mahoniowa z poł. XIX wieku

XIX-wieczna serwantka w stylu Biederemier przeszklona z trzech stron, z jedną szufladą w dolnej częsci podstawy i małą szufladą oraz skrytką w zwieńczeniu. Konstrukcja drewno sosnowe i mahoniowe, całość okleinowana mahoniem. Mebel w dobrym stanie zachowania (przed renowacją)

  Więcej ...

Para krzeseł w stylu Ludwika Filipa

Para krzeseł w stylu Ludwika Filipa z II poł. XIX wieku. Krzesła wykonane w całości z drewna mahoniowego (model katalogowy), tapicerka na sprężynach / materiał obiciowy bez uszkodzeń. Całość w bardzo dobrym stanie zachowania (do odświeżenia politura). Cena za sztukę 950pln

  Więcej ...

Stolik w stylu Biedermeier

Stolik w stylu Biedermeier w okleinie orzechowej, wykonany najprawdopodobniej na pocz. XXw. Stan przed renowacją (niewielkie odspojenia i ubytki okleiny na cardze i nogach).

  Więcej ...

Para szafek nocnych z lat 50-tych XXw.

Para nakastlików z lat 50-tych XXw. w okleinie mahoniowej i orzechowej. Szafki w dobrym, oryginalnym stanie zachowania. Wymiary: wys.60cm, gł.43cm, szer.55cm Cena za parę

  Więcej ...

Okrągły stół w stylu Art Deco (rozsuwany)

Stół w stylu Art Deco w okleinie orzechowej, rozsuwany. Średnica blatu 120cm, możliwość powiększenia o dwa wkłady po 40cm każdy. Wysokość stołu 80cm Stan przed renowacją.

  Więcej ...

Toaletka w stylu biederemeier z końca XIXw.

Toaletka w stylu Biedermeier z końca XIX wieku, w okleinie mahoniowej. Mebel w bardzo ładnym stanie zachowania, mogący też po wyjęciu lustra pełnić funkcję biureczka. Wymiary: szer.89cm, gł.45cm, wys. do blatu 77cm (z lustrem 125cm)

  Więcej ...

Para XIX-wiecznych foteli w stylu Ludwika Filipa

Para salonowych foteli w stylu Ludwika Filipa z końca XIXw. z medalionowym oparciem Konstrukcja drewno mahoniowe. Meble w oryginalny stanie zachowania, drewno zdrowe, bez śladów po drewnojadach, ubytków i uszkodzeń (do ew odświeżania politura). Tapicerka na sprężynach, materiał obiciowy wtórny (na jednym z foteli poprzecierany w kilku miejscach) Cena 1500pln / sztuka (para 3000pln)

  Więcej ...

Kwietnik Art Deco z lat 30-tych XXw. (po renowacji)

Kwietnik Art Deco z lat 30-tych XX wieku . w okleinie orzechowej . Mebel po pełnej renowacji wykończony politurą szelakową. Elementy metalowe na nowo pochromowane.

  Więcej ...

Biblioteka w stylu Ludwik Filip z II połowy XIX wieku

Biblioteka w stylu Ludwik Filip z II połowy XIX wieku. Konstrukcja z drewna iglastego w okleinie mahoniowej (mahoń piramida). Mebel po pełnej renowacji , w całości wykończony politurą szelakową.

  Więcej ...

Szafka kredensowa Biedermeier z I połowy XIX wieku.

Szafka kredensowa Biedermeier z I połowy XIX wieku. Konstrukcja z drewna iglastego w okleinie mahoniowej (mahoń piramida). Szuflady o konstrukcji dębowej w okleinie mahoniowej.

  Więcej ...

Szafka (słupek) Biedermeier z I połowy XIX wieku.

Szafka (słupek) w stylu Biedermeier z I połowy XIX wieku. Konstrukcja z drewna iglastego w okleinie mahoniowej (mahoń piramida). Mebel w dobrym stanie zachowania.

  Więcej ...

Pensjonarka eklektyczna (Vertiko) z końca XIX wieku

Pensjonarka eklektyczna (vertiko) z końca XIX wieku . Wykonana w okleinie i masywie dębowym, konstrukcja z drewna iglastego. Mebel w dobrym stanie zachowania.

  Więcej ...

Owalny secesyjny stolik z Bondyrza (pocz. XX wieku.)

Owalny secesyjny stolik z początku XX wieku wyprodukowany w polskiej Fabryce Mebli Giętych w Bondyrzu. Konstrukcja drewno bukowe, blat oryginalny ze sklejki – całość barwiona na czarno, w całości politurowana zgodnie z pierwotnym wykończeniem.

  Więcej ...

Salonik secesyjny z początku XX wieku (Aguila)

Salonik w stylu secesji geometrycznej z początku XX wieku wyprodukowany przez polską manufakturę mebli giętych AGUILA wg projektu Josefa Hoffmanna. W zestawie dwa modele krzeseł (po 3 w każdym). Całośc oryginalnie wykończona w czarnej politurze. Meble w oryginalnym stanie zachowania. Tapicerka na sprężynach, materiał obiciowy wtórny.

  Więcej ...

Para orzechowych foteli z końca XIXw.

Para eklektycznych foteli  z końca XIX wieku. Konstrukcja wykonana z litego drewna orzechowego. Tapicerka tradycyjna odszywana na pasach i sprężynach. Stan foteli- przed renowacją. Dostępne są dwie sztuki. Cena dotyczy jednego fotela.

  Więcej ...

Szafka witrynowa w stylu Ludwik Filip

Rezerwacja. Oryginalna szafka witrynowa w stylu Ludwik Filip z poł. XIXw., okleina mahoń piramida, konstrukcja sosna. Mebel dwukondygnacyjny – dół w formie dwudrzwiowej szafki z szufladą,, góra w formie przeszklonej witryny. Mebel po konserwacji – stolarsko w pełni odrestaurowany, politura odświeżona.

  Więcej ...
GALERIA SZTUKI „STARA PRAGA”
FILIP STANOWSKI

ul. Brzeska 6
03-737 Warszawa
tel.(22) 619 40 87
kom. 601 214 564