Zegary

Secesyjna szafka zegarowa z pocz. XX wieku

Secesyjna szafka zegarowa z pocz. XX wieku, do wykorzystania obecnie jako witryna/biblioteczka:) Mebel zachowany w bardzo ładnym stanie, w całości okleinowany mahoniem. Oryginalne zamki, okucia i fazowana szyba. Mebel dwuczęściowy (dolna szafka z krytą płyciną i nastawiana na nią przeszklona witryna)

  Więcej ...

Zegar ścienny Junghans

Zegar szafkowy ścienny z lat międzywojennych, w dębowej obudowie z mechanizmem marki Junghans. Szafka po kompleksowej renowacji, wykończona politurą szelakową. Mechanizm bijący bełne godziny i półgodziny po przegadzie. Oryginany witraż przeszklenia drzwiczek.

  Więcej ...

Zegar ścienny Gustav Becker

Zegar szafkowy ścienny z lat międzywojennych, w dębowej obudowie z mechanizmem marki Gustav Becker. Szafka po kompleksowej renowacji, wykończona politurą szelakową. Mechanizm bijący bełne godziny i półgodziny po przegadzie. Zachowany oryginalny witraż przeszklenia drzwiczek.

  Więcej ...

Zegar szafowo-podłogowy z mechanizmem HAU z 1923r.

Zegar szafowo – podłogowy z mechanizmem HAU (Hamburg-Amerikanische Uhrenfabrik) z lat 20-tych XX wieku  (sygnatura na tylnej ścianie 1923 rok). Mechanizm dwuwagowy wybijający kwadranse, półgodziny i pełne godziny. Obudowa (szafka) z drewna i okleiny dębowej. Przeszklenie oryginalne – szyby fazowane.

  Więcej ...

Zegar szafowo- podłogowy z II połowy XX wieku

Zegar szafowo- podłogowy z II połowy XX wieku. Konstrukcja z drewna iglastego w okleinie dębowej. Mechanizm dwuwagowy wybijający półgodziny i godziny.

  Więcej ...

Zegar szafowo-podłogowy z mechanizmem FMS z początku XX wieku.

Zegar szafowo – podłogowy z mechanizmem FMS z początku XX wieku . Mechanizm dwuwagowy półgodziny i pełne godzin. Szafka z drewna iglastego w okleinie dębowej .

  Więcej ...
GALERIA SZTUKI „STARA PRAGA”
FILIP STANOWSKI

ul. Brzeska 6
03-737 Warszawa
tel.(22) 619 40 87
kom. 601 214 564