Zapraszamy na Warsztaty w naszej Pracowni

W czasie Warsztatów każdy sam będzie mógł się zagłębić w tajniki renowacji wiekowych sprzętów pracując na własnym, przyniesionym ze sobą niewielkim mebelku typu krzesło, fotelik, stolik, szafeczka, półka itp. Na zajęciach ćwiczymy różne techniki: czyszczenie/politurowanie/malowanie/bejcowanie /przecieranie /woskowanie, wszystko w zależności od stanu zachowania przyniesionego mebla i możliwości jego wykończenia (musimy pamiętać, że nie każdy mebelek jesteśmy w stanie odnowić w czasie jednych Warsztatów – czasem wymaga on większego nakładu czasu i pracy).

Zapewniamy wszystkie podstawowe i niezbędne materiały oraz narzędzia do klasycznej renowacji: papiery ścierne, skrobaki, cykliny, szpachle, bejce, woski, politurę, farby (+rękawiczki, fartuchy, maseczki) itp. Na zajęciach nie zajmujemy się tapicerowaniem mebli. W warsztatach uczestniczy 8-10 osób. Zajęcia są prowadzone przez dwóch/trzech instruktorów .

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane renowacją mebli, bez względu na wiek czy wcześniejsze doświadczenie przy pracy z drewnem…:)

Warsztaty

RENOWACJA MEBLI

ZAJĘCIA WEEKENDOWE

sobota – niedziela, godz. 9.00-15.00

najbliższe terminy szkoleń:

13-14 stycznia (brak miejsc) 

27-28 stycznia

10-11 luty

24-25 luty

9-10 marca

23-24 marca

 

cena: 990 zł/os.

– zajęcia weekendowe z podstaw klasycznej i tradycyjnej renowacji mebli

Uczestnik warsztatów przychodzi na zajęcia ze swoim niewielkich rozmiarów meblem typu krzesło, fotelik, stolik, szafka nocna, który podczas zajęć odnawia ucząc się tradycyjnego rzemiosła i sztuki konserwacji drewna. Na Warsztatach zapewnione są wszystkie podstawowe produkty do renowacji mebli jak politura, bejce, kleje, woski, papiery ścierne, zmywacze, szpachle, narzędzia stolarskie itd.. Do dyspozycji uczestników są też rękawiczki ochronne i fartuchy robocze.

RENOWACJA MEBLI

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE TYGODNIOWE W FORMULE MISTRZ-UCZEŃ

poniedziałek – piątek, godz. 10.00-17.00

najbliższe terminy szkoleń: do indywidualnego ustalenia

cena: 3 000 zł/os.                                                                       zapisy:

Zajęcia odbywają się w pracowni w czasie jej standardowego funkcjonowania. Uczestnik warsztatów indywidualnych nabiera praktyki ucząc się technik renowacyjnych pod okiem doświadczonych rzemieślników.

POLITUROWANIE

ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWE W TYGODNIU

– zajęcia popołudniowe z nauki tradycyjnego politurowania mebli dawnych. Na warsztatach przedstawiamy tajniki, sposoby i techniki ręcznego nakładania politury – od przygotowania powierzchni i politury, poprzez gruntowanie drewna, zacieranie porów i finalne wypoliturowanie powierzchni na wysoki połysk. Teoria i praktyka w jednym.

Nauka odbywa się na fornirowanym blacie (o wymiarach 45x45cm,  okleinowanym orzechem, mahoniem, czeczotą topolową, brzozą karelską, czereśnią, gruszą, jesionem, egzotycznym zebrano), który po zakończeniu zajęć staje się własnością Uczestnika (zapoliturowany blat finalnie może posłużyć jako np element stolika). Po wcześniejszym uzgodnieniu Uczestnik może pracować na własnym meblu.

Cena zawiera blat oraz niezbędne materiały potrzebne do nauki. Do dyspozycji uczestników są też rękawiczki ochronne i fartuchy robocze.

poniedziałek – piątek, godz. 17.30 – 19.30

najbliższe terminy szkoleń: 4-8 marca (zapisy telefonicznie bądź mailowo)

ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWE W TYGODNIU

cena: 950 zł/os.

FORNIROWANIE

poniedziałek – czwartek, godz. 17.00 – 19.30

najbliższe terminy szkoleń:

8-11 kwietnia

cena: 950 zł/os.

ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWE W TYGODNIU

Tradycyjne fornirowanie mebli dawnych. Przedstawiamy tajniki, sposoby i techniki ręcznego fornirowania, naprawiania odspojeń, ubytków i wykonywania wstawek. Teoria i praktyka w jednym.

Voucher

NA DOWOLNE ZAJĘCIA

Istnieje możliwość zakupu Vouchera na dowolne zajęcia warsztatowe . Voucher ważny jest  6 miesięcy od momentu zakupu.

Pomysł na integrację

Do udziału w Warsztatach zapraszamy również firmy i korporacje – oferujemy kilkugodzinne zajęcia i szkolenia z zakresu renowacji mebli i produktów do drewna.